Amerykańska metoda wojskowych na szybkie zasypianie

Jak szybko zasnąć? Kto nie zna tego uczucia kiedy mimo zmęczenia sen nie nadchodzi?
Cały dzień czujesz się pół przytomna, a gdy kładziesz się do łóżka na zasłużony odpoczynek, głowa płata figla i podsuwa “życiówki” do przemyślenia?
Oczy otwierają się jak u sowy i już widzisz jak marzenie o błogim śnie bezlitośnie się oddala…

Dlaczego tak się dzieje? Czy są naturalne sposoby, aby mimo wszystko uporać się z kryzysem bezsenności?

Otóż jeżeli nie borykasz się z problemami natury chorobowej kwalifikowanej do specjalisty, pomożemy Ci usprawnić codzienną rutynę skutecznego zasypiania na kilka sposobów.

Na same próby zaśnięcia tracisz w życiu ok. 7 lat… warto byłoby ten czas skrócić prawda?

Zawsze jest to zdrowsza metoda od uzależniających aptekarskich specyfików, które obciążają wątrobę i nie są zalecane do długotrwałego stosowania.

  1. METODA AMERYKAŃSKICH WOJSKOWYCH

To tryb życia zdecydowanie narażony na pracę w warunkach podwyższonego stresu, natomiast sama specyfika zawodu wymaga niezwykłej sprawności fizycznej, koncentracji i przytomności. Żołnierze potrzebują wysokiej jakości, niezakłóconego snu i nie ma tu miejsca na problemy z bezsennością.
Dodatkowo same warunki zasypiania są iście bojowe, niewygodne podłoże, hałas, dyskomfort fizyczny i psychiczny, na próżno liczyć na kubek melisy i całusa w czółko.

Podczas II Wojny Światowej, Amerykanie na potrzeby swoich wojskowych opracowali metodę zasypiania w 2 minuty niezależnie od warunków.

Autorka Szaron Ackman wyjaśnia, że:

“W pewnej lotniczej jednostce wojskowej opracowano metodę, która pozwala zasnąć zarówno w dzień, jak i w nocy, niezależnie od okoliczności, w dwie minuty. Po sześciu tygodniach praktykowania tej techniki 96 proc. pilotów z tej jednostki potrafiło zapaść w sen w ciągu dwóch minut, a nawet w krótszym czasie. Nawet po wypiciu kawy, nawet jeśli wokół panował hałas.”

Chcesz szybko zasnąć? Oczyść swoje myśli

Na pewno nieraz słyszałaś, nie przejmuj się, pomyśl o czymś przyjemnym… łatwo powiedzieć…

Ale to prawda. Wszystko siedzi w głowie i od tego jak ukierunkujesz swoje myśli zależy przebieg nocy i nie tylko.

Na czym polega 2 minutowa metoda zasypiania? Na całkowitym oczyszczeniu myśli.

W tym celu całą koncentrację należy skupić kolejno na poszczególnych partiach ciała.
Zacznij od koncentracji na rozluźnieniu mięśni twarzy. Oddychaj wolno i głęboko. Kontroluj ruch klatki piersiowej. Wyobraź sobie, że na Twoich powiekach znajdują się obciążniki. Rozluźnij czoło, poczuj jak łagodnieją okolice lwiej zmarszczki. 

Następnie przenieś uwagę na ramiona, ręce, dłonie. Poczuj jak bezwładnie leżą na miękkiej pościeli. Pod ich ciężarem zapada się materac. 

Przenoś uwagę po fragmentach aż po opuszki palców u stóp. Na każdy fragment ciała poświęć ok. 10 sekund. 

Gdy dojdziesz do wprawy najprawdopodobniej nie dotrwasz do dolnej części nóg, ale o to właśnie chodzi!

Mamy ogromną nadzieję, że przy dłuższym treningu ta metoda będzie dla Ciebie pomocna jak wówczas amerykańskim żołnierzom. 

Powodzenia! Słodkich snów!