Sen upiększa i odmładza

Wysypiaj się! Sen ma ogromny wpływ na to jak wyglądamy. Ładniejsza jest nie tylko buzia, ale i całe ciało. W efekcie ubocznym miłego obowiązku jakim jest wysypianie się, człowiek jest ładniejszy, młodszy, szczuplejszy sympatyczniejszy i przejawia wyższą sprawność intelektualną. 
7-8 godzin dziennie, tyle powinniśmy spać regularnie, aby czerpać ze snu największe korzyści.

Sen zawsze znany był ze swoich cudownych właściwości regeneracyjnych, dlatego w przypadku jego niedoboru podwyższa się hormon stresu. Stres działa wyniszczająco na skórę. Osłabia działanie kolagenu i elastyny twarzy odpowiedzialnych za jędrność. Powoduje stany zapalne, krostki, wypryski, skóra szarzeje jest bardziej wiotka, pogłębia zmarszczki i zupełnie niepotrzebnie dodajemy sobie lat. 

O ile zależność nocnego wypoczynku względem urody była zawsze oczywistą oczywistością to nareszcie zostały udowodnione naukowo przez Prof. John Axelsson z Karolinska Institutet.

Wciąż szukasz powodów żeby nie zarywać nocek? Oto one:

7 pięknych powodów dla których warto się wysypiać:

  • Nocą następuje produkcja włókien kolagenowych stojących na straży pojawianie się zmarszczek. Dzięki temu na dłużej zachowasz młody i świeży wygląd. Nieprzespane noce zaburzają produkcję kolagenu, skóra wygląda na wysuszoną co jeszcze bardziej eksponuje oznaki starzenia.
  • Produkowany jest hormon kortyzol, który zapobiega wypadaniu włosów. Właściwe ukrwienie skóry głowy dociera do mieszków włosowych utrzymując w ryzach jego cebulki. W skrajnych przypadkach, słabej jakości sen wpływa negatywnie na układ odpornościowy, którego obniżenie jest jednym z czynników powodujących chorobę łysienia plackowatego. 
sen kolagen
  • Podczas snu usprawnia się krążenie krwi skóry. Lepiej się dotlenia, wskutek czego następuje swobodne usuwanie toksyn z organizmu. O poranku buzia jest jaśniejsza i bardziej promienna.  Nie wiemy czy unikniesz toksycznych sytuacji o poranku, ale warto spróbować. Ładnej buzi, łatwiej się wybacza 🙂
  • Zapobiega powstawaniu sińców i opuchlizny pod oczami. Przez co człowiek wygląda jakby cierpiał był smutny lub niezdrowy. Jeżeli jesteś obciążony genetycznie cieniami pod oczami, niedosypianie spotęguje widoczność przebarwień.
7 powodów
  • Lepsza przyswajalność kosmetyków. Choć sen sam w sobie można potraktować jak kosmetyk to warto zauważyć, że kremy na noc są nieco gęstsze niż te na dzień. Kiedy my śpimy, skóra intensywnie pracuje. Skutecznie wówczas przyswaja substancje odżywcze, nawilżające i wzmacniające. 
  • Wyspana buzia w połączeniu z punktem 5 gwarantuje zrelaksowany wygląd. Błysk w oku i promienna cera to makijaż jaki powinnaś stosować najczęściej. Podniesione kąciki ust sprawiają że wyglądasz radośnie, witalnie i po prostu młodziej.  
piękna o poranku

Niedosypianie wiąże się z otyłością!

  • Mniej godzin snu to większa liczba kilogramów na wskaźniku wagi. Niedobór snu zaburza gospodarkę hormonalną, przez co w ciągu dnia podjadamy znacznie więcej niż po właściwie przespanej nocy. Wg amerykańskich naukowców osoby skracające swój sen do 4 godzin, o zgrozo są o 73% bardziej podatne na otyłość. Zawsze lepszym wariantem jest przespanie 7-8 godzin dziennie i wypicie wody z cytryna na czczo, tak łatwiej zapanujesz nad piękną zgrabną sylwetką.
piękna szczupła

7 pięknych powodów dla których warto się wysypiać, to nie jedyne powody dla których lepiej położyć się o regularnej porze do łóżka.

Postaraj się właściwie rozporządzać własnym czasem i nigdy nie rezygnuj ze snu. Czynności, które chcesz wykonać jego kosztem, na dłuższą metę nie są tego warte. 

Powyżej opisaliśmy wpływ snu na urodę, ale zasięg snu jest znacznie szerszy. Wpływa bezpośrednio na zdrowie. Kondycję fizyczną i psychiczną. Dłużej wytrzymasz bez jedzenia niż bez spania. Człowiek potrafi wytrzymać bez snu maksymalnie 10 dni, ale nie rekomendujemy testowania tego w domu 🙂

Pięknych snów… Dobranoc