Jaki materac wybrać – Gdynia Karwiny

Gdynia Karwiny materace i łóżka, no właśnie, ale jakie wybrać aby spało się najlepiej?
Zapraszamy do Salonu Dobranoc oddalonego 8 minut jazdy samochodem. Nasi doradcy udzielą Państwu wyczerpujących informacji, aby mogli Państwo wybrać najwygodniejszy materac i najładniejsze łóżko.

Jak zdążyliście zauważyć, na rynku jest szeroki wybór asortymentu, a pomiędzy tym wszystkim – marketingowe zachwalanie. Co z tego wszystkiego jest godne uwagi? 
Materac termoelastyczny, medyczny, bonellowy, sprężynowy, kieszeniowy, kokosowy czy lateksowy?
Omówmy kilka z nich:

Materace termoelastyczne – bez cienia wątpliwości są najzdrowszym podłożem dla kręgosłupa. Piana nie wywiera nacisku zwrotnego na newralgiczne punkty anatomiczne. Piana pod wpływem temperatury ciała, a nie jego ciężaru, otula jego krzywizny ze szczególną dbałością o poszczególne kręgi kręgosłupa. 

Materace lateksowe – ten rodzaj materaca plasuje się na drugim miejscu na podium, ale posiada również swoje wady. Otóż lateks sam w sobie ma właściwości utwardzające i zazwyczaj poprawnie podpiera kręgosłup. Niestety lateks jest alergenem więc trzeba wziąć ten składnik pod uwagę, jeżeli materac dobierany jest pod alergika. Wszystko zależy od zastosowanej mieszanki lateksu naturalnego oraz syntetycznego. Wiadomo, że czym więcej naturalnego lateksu tym lepiej, ale wówczas cena szybuje do góry.

Materace sprężynowe – to swego czasu najpopularniejszy rodzaj posłania, ale tak jak poprzednie technologie, na dzień dzisiejszy, są wypierane i nie są najlepszą formą podparcia kręgosłupa. Można powiedzieć, że sprężyna nie jest rekomendowana przez fizjoterapeutów, a wręcz odradzana osobom u których występują jakiekolwiek schorzenia ortopedyczne.
Najwyższej jakości materace sprężynowe znajdą Państwo w ofercie producenta Senactive

Dzielnica Gdynia Karwiny

Z gwary kaszubskiej “Karwiny” oznaczają “pastwisko”. Jeszcze pół wieku temu, na tym terenie rozciągały się pola, na których wypasały się zwierzęta hodowlane. Dziki krajobraz, niczym nie przypominał obecnego zagospodarowania terenu. Dzielnica jest częścią Gdyni od 1973 roku, na której dominują 4 piętrowe budynki mieszkalne przeplatane 10cio piętrowymi wieżowcami.
Karwiny sąsiadują bezpośrednio z lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, co równoważy zabudowę z wielkiej płyty.

Zobacz jak do nas dojechać!