Podobno śnimy każdej jednej nocy, od kilku do kilkunastu snów, choć najczęściej tego nie pamiętamy… 

Skąd biorą się sny? Skąd wiedzieć o czym tak naprawdę śnisz? jak interpretować tematykę snu? To pytania które od wieków intrygowały filozofów.

Sny, zwane najpiękniej marzeniami sennymi bywają bardzo różne, od prozaicznych po zupełnie abstrakcyjne. Niektórzy twierdzą, że miewają sny prorocze, inni że podczas snu potrafią odnaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania lub rozwiązania skomplikowanych sytuacji dnia codziennego. Czy tę alternatywną rzeczywistość należy traktować poważnie? czy lepiej zignorować? 

Istnieje wiele senników, które obnoszą się z rozstrzygnięciem symboliki sennych wizji…ile w tym prawdy? Może coś “w tym jest” skoro za sny odpowiedzialny jest obszar mózgu kontrolujący emocje, pamięć i uczucia…  

Szczególnie, że wśród naszych snów występuje mianownik wspólny jak latanie, spadanie, śmierć, dziecko itp.

Zebraliśmy dla was najczęstsze wizualizacje senne wraz z ich interpretacją.

marzenia senne

Sprawdź o czym śnisz:

  1. LATANIE 

Latanie to pozytywny sen. Oznacza “nabranie wiatru w żagle” i wzbijanie się ku wyznaczonym celom, sięganie po wierzchołki własnych ambicji. 

Wiatry Ci sprzyjają więc jest to odpowiedni moment na rozwój, pogłębianie wiedzy i umiejętności. Teraz możesz wyjść poza strefę komfortu i podjąć ryzyko do działania. 

  1. NAGOŚĆ

To pewien rodzaj obnażenia emocjonalnego. Kłamstwo, nieszczerość zawsze prędzej, czy później wychodzą na jaw. “Naga prawda” wyzwoli Ciebie lub pomoże przejrzeć na wskroś intencje i zachowania kogoś z Twojego otoczenia. Nagość można interpretować jako bezbronność, naiwność emocje powodujące dyskomfort i obawę przed czymś/kimś. Ostrożnie podejmuj decyzje i pamiętaj, kontrola to najwyższy stopień zaufania. 

  1. ZĘBY

Zdrowe zęby i piękny uśmiech oznaczają powodzenie, sukces i dobrobyt.

Natomiast wypadające zęby, niestety nie zwiastują niczego dobrego. Dosłownie i w przenośni. Przeżywasz stres lub duże zmiany w swoim życiu. Obawiasz się porażki, teraz jest ona dość prawdopodobna dlatego lepiej przeczekać ten czas. Dopracuj swój plan, obierz plan B, zachowaj zimną krew.

  1. WODA

Jej znaczenie w bardzo dużym stopniu zależy od tego czy jest ona jasna i czysta, czy ciemna i głęboka. O ile przy pierwszym wariancie nie ma się czego obawiać, wręcz można się spodziewać pomyślności, tak przy głębokiej wodzie niekoniecznie.

Nie czujesz się przygotowana do obecnego obrotu spraw. Czujesz się nieswojo i czeka Cię dużo pracy, aby utrzymać się na powierzchni. Na pewno musisz poświęcić swój czas i wysiłek, aby nadgonić sprawy, ale to Cię tylko umocni. 

Uciekasz, ale biegniesz w miejscu?

  1. UCIECZKA
    Uciekasz przed człowiekiem lub zwierzęciem, ale okazuje się, że biegniesz w miejscu?
    Oznacza to, że czeka Cię nieunikniona konfrontacja. Należy się przygotować na ewentualne zmierzenie ze strachem/problemem.

Ucieczka tak jak spadanie we śnie symbolizuje Twój strach i obawę przed kimś lub daną sytuacją. Jeżeli masz wrażenie, że sprawy wymykają Ci się spod kontroli, odpuść trochę. Pozwól na chwilę sprawom płynąć swoim tempem, a Ty uspokój myśli, spróbuj się wyciszyć.

  1. CIĄŻA

Coś się kończy coś zaczyna. Przechodzisz wewnętrzny katharzis, pora na otwarcie nowego rozdziału w życiu. Czasem jedyne co Ciebie blokuje, to przeszlość…która już się dokonała i nie powinna mieć wpływu na Twoje obecne decyzje.

Było, minęło, wyciągnij wnioski i wyjdź z tej sytuacji silniejsza!

To o czym śnisz, to zwierciadło Twojego stanu umysłu

Tak naprawdę… sny i ich interpretacja są niczym innym jak Twoim własnym zwierciadłem. 

Sen doskonale oddaje stan umysłu i moment w życiu w jakim się znajdujesz.

Nasza podświadomość to ogromny magazyn pamięci. To, że czegoś nie jesteś świadoma, nie oznacza, że mózg tego nie przyswoił. To zjawisko najlepiej pokazuje hipnoza, gdyż przy odpowiednim nakierowaniu jesteś w stanie zajrzeć w najgłębsze zakamarki swojej pamięć, uczuć i emocji, ale to już osobny temat…

Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć samych kolorowych snów! <3

Sprawdź także dlaczego warto spać nago?