Nagość jest naturalna, pokochaj ją

Ze wszystkich strojów do spania jakie powinniśmy (nie)nosić to zdecydowanie strój na Adama i Ewę.
Spróbuj spać nago, a szybko przekonasz się jakie niesie ze sobą korzyści.
Na co dzień, odzież służy nam jako warstwa termoregulacyjna. Wiadomo, ubieramy się adekwatnie do pory roku, zimą cieplej i szczelniej, latem lżej i przewiewniej. Oprócz tego, pod warstwą ubrań nosimy bieliznę, której głównym zadaniem jest ochrona wrażliwych miejsc intymnych.
W całym cyklu okołodobowym należy oczyścić ciało i pozwolić mu “oddychać”. Tym czasem zazwyczaj jest noc, wówczas następują wszystkie najważniejsze procesy regeneracyjne.

feets

Wg. przeprowadzonych badań na Uniwersytecie w Amsterdamie, spanie nago po prostu ułatwia zasypianie. Przed snem, należy porządnie przewietrzyć sypialnię, aby zapewnić cyrkulację powietrza i pozbyć się alergenów. Wpuść sporą dawkę świeżego tlenu, aż zrobi się rześko (najlepiej poniżej 21st. C)  przy okazji dotlenisz mózg. Zanurkuj pod kołdrę bez ubrania, zaśniesz znacznie szybciej i głębiej, a to już połowa sukcesu komfortowego snu. 

P.S niższa temperatura to szybszy metabolizm – tip dla odchudzających się.

Miejsca intymne muszą “oddychać”. Śpiąc bez bielizny, w trakcie nocy regulują się procesy narządów rodnych jak np. samooczyszczanie. Dzięki temu procesowi unikniesz niekomfortowych infekcji, mnożenia się bakterii oraz migracji drobnoustrojów. 

Jeżeli nie lubisz spać zupełnie “sauté”, zamiast dwuczęściowej pidżamy koszulka + spodenki, wybierz koszulę nocną, dzięki której nie zmarzniesz, za to będzie “oddychało” to co trzeba. 

Dla sceptyków, ginekolog-położna Nicole Sochacki-Wójcicka, radzi zrobienie 4-dniowego testu spania bez majtek, aby zauważyć różnicę samopoczucia.

Spanie nago niesie dodatkowe korzyści

couple

Jak już o samopoczuciu mowa… spanie nago poprawia relacje z partnerem. 

I to nie tylko w kwestiach, które jako pierwsze przyszły wam do głowy 😉

Otóż nagość, na pewno łatwiej inicjuje namiętne uniesienia, co wzmacnia związek, poprawia samopoczucie, porządkuje hormony i wyrzuca frustracje, ale daje jeszcze coś więcej. Bliskość daje poczucie miłości, a więc szczęścia. Bezwzględnej wzajemnej opieki, czułości i bezpieczeństwa. Uspokaja tętno, rozluźnia głowę i ciało. W takiej sytuacji naprawdę trudno o lepsze warunki do spania.

Przegrzewanie organizmu powoduje, że czujemy się zestresowani, wówczas wydziela się więcej kortyzolu. Kortyzol sam w sobie odpowiada za gospodarkę węglowodanową 

i gospodarkę lipidową. Nadmierna produkcja kortyzolu powoduje odkładanie tłuszczu w okolicy brzucha, a tego raczej nie chcemy.

Kontynuując aspekt hormonalny, w trakcie dobrej jakości snu, wydzielany jest kolagen – pożądany przez wszystkich hormon młodości. Spłyca zmarszczki, sprawia, że po przebudzeniu buzia jest jaśniejsza, bardziej promienna i po prostu wygląd odejmuje nam parę wiosen. 

SPANIE NAGO:

  • zapobiega przegrzewaniu
  • chroni przed infekcjami
  • wzmaga intymność
  • poprawia kondycję skóry
  • reguluje poziom kortyzolu, leptyny, i greliny → co sprzyja chudnięciu

Sprawdź również 7 pięknych powodów, aby dobrze się wysypiać –> kliknij tutaj