Materac Trójmiasto – jak ktoś kiedyś powiedział “Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz” znajduje zastosowanie zarówno dosłownie jak i metaforycznie. Otóż od sposobu działania, zależy jego efekt. Nie inaczej jest z doborem odpowiedniego materaca, dlatego że nie każde posłanie gwarantuje regeneracyjny sen, którego oczekuje każdy z nas. Podstawowym czynnikiem na jaki należy zwrócić uwagę, jest “zdrowa wygoda”. Po pierwsze, materac musi być wygodny. Leżenie na nim powinno przywoływać błogie uczucie odprężenia. Nie może być ani za twardy, ani za miękki. Przy okazji wypoczynku, cała sylwetka MUSI być ułożona poprawnie czyli tak jakby Pan ortopeda przykazał. Właściwe podparcie dla pleców to młodszy i zdrowszy kręgosłup, ale również głębszy i bardziej satysfakcjonujący sen.

Do powyższego celu posłuży materac termoelastyczny, który pod wpływem temperatury ciała, a nie jego ciężaru idealnie dopasuje się do krzywizn sylwetki nadając jej podręcznikowe ułożenie. Efekt? Całkowite odciążenie kręgosłupa podczas leżenia, a więc wyeliminowanie bądź zredukowanie jego dotychczasowego bólu. 

Kolejnym, nie mniej istotnym czynnikiem jest higiena snu. W łóżku spędzamy przynajmniej 8h na dobę, a więc 56h w tygodniu, 224h w tygodniu, 2688 h w roku. Podsumowując, bardzo dużo czasu spędzamy w łóżku. W skali życia to nawet ⅓ czasu spędzonego w łóżku. Człowiek poci się każdej nocy, szczególnie porą letnią. Materac MUSI spełniać funkcję oddychającą, cyrkulacji powietrza oraz odprowadzanie wilgoci.

Wykorzystanie piany do wypełnienia materaca gwarantuje pełną przepuszczalność powietrza dzięki czemu nie gromadzi wilgoci – raju dla rozwoju bakterii, wirusów i grzybów.

Higieniczne właściwości materaca odpowiadają za jego żywotność. Nie dość, że jest to najzdrowszy materiał dla Twoich pleców to dodatkowo spędzi z Tobą długie lata, a przynajmniej te 10 gwarantowanych przez producenta. Piana termoelastyczna ma właściwości przeciwalergiczne i przeciwbakteryjne.

Materac Trójmiasto – higieniczne posłanie

Ostatnim niestety często pomijanym aspektem w doborze materaca jest jego pokrowiec. Odradzamy materiały pikowane z wypełnieniem owaty. Takie rozwiązanie może nie przetrwać próby prania. Po wyciągnięciu z bębna pralki owata może ulec deformacji, powodując znaczny problem z ponownym założeniem go na materac.

Pokrowiec typu wave to efekt wykorzystania nanotechnologii do produkcji tkanin. Ma właściwości przyjemnie chłodzące i dopełnia materac w jego niezawodnym procesie wentylacji. Jest szczególnie rekomendowany alergikom. Pokrowiec można odświeżyć w pralce w 40 st bez użycia produktów piorących. Po wyciągnięciu z bębna nie zmieni swojego kształtu i za ok. 4h będzie gotowy do ponownego nałożenia na materac. Nie należy prać spodniej części z matą antypoślizgową ani nie suszyć w suszarce automatycznej.

Jeżeli ten artykuł okazał się dla was przydatny, serdecznie zapraszam do informacji o naszym świeżo otwartym sklepie DOBRANOC łóżka i materace Gdynia Redłowo ul. Legionów 112/6.

Klikij –> Materac Trójmiasto