Materace Bielawa

Materace Bielawa. Jesteśmy sklepem z największym asortymentem materaców i łóżek w regionie. W naszej ofercie mamy ponad 250 materacy i ponad 100 łóżek. Naszą specjalnością są materace medyczne i ortopedyczne. Skontaktuj się z naszym doradcą snu i wybierz dla swoich pleców najzdrowsze podłoże. Pokaż nam na czym śpisz, a powiemy Ci w jakim stanie jest Twój kręgosłup. Podłoże na którym śpisz stanowi niebagatelny aspekt zdrowych pleców. W łóżku spędzasz conajmniej ⅓ życia i to właśnie na czym śpisz, stanowi klucz całej sprawy.Obecny tryb życia, niekorzystnie wpływa na anatomię sylwetki. 
Dodatkowo na wybrane modele mamy 30 dniowy okres testowy!

Sklep z materacami Bielawa.

Praca za biurkiem, poruszanie się głównie samochodem, wieczorne zaleganie na kanapie i sen na nieodpowiednim podłożu, wszystko sprowadza się do szybszego starzenia się kręgosłupa, problematycznych schorzeń, czy bólu stawów. Jak mądrze zainwestować w dobry materac, który będzie działał zarówno profilaktycznie jak i leczniczo na Twoje zdrowie? 

Materace medyczne, termoelastyczne

Materace medyczne, – obecnie na rynku tylko materiał piany termoelastycznej działa bezpiecznie i leczniczo na zdrowie pleców. Termoelastyka pracuje pod wpływem temperatury ciała, a nie jego ciężaru. Nie wywiera nacisku zwrotnego, dlatego kompletnie odciąża kręgosłup w trakcie snu. Piana w pełni dopasowuje się do sylwetki podczas leżenia, pozytywnie wpływa na prawidłowe krążenie krwi, dzięki czemu zapobiega drętwieniu kończyn oraz działa antyodleżynowo. 


Materace medyczne od producenta Foam Royal są zarejestrowane jako lek na 8% vacie. Ma zbawienne właściwości w przypadku schorzeń ortopedycznych. Materace termoelastyczne przeszły badania kliniczne, a także posiadają certyfikat URS co daje pewność bezpieczeństwa użytkowania jak i leczniczego działania na kręgosłup.


Materace termoelastyczne to najbardziej higieniczny materiał do wieloletniego stosowania. Piana świetnie przepuszcza powietrze i odprowadza wilgoć. Dzięki właściwej wentylacji, nie rozwijają się w nim roztocza, bakterie, grzyby i pleśnie, dlatego są szczególnie rekomendowane dla alergików. 

Materace termoelastyczne, nie przenoszą drgań, wobec czego dwie połówki działają zupełnie niezależnie. Ciężar, czy niespokojne poruszanie się jednej osoby nie wpływa na komfort snu drugiego użytkownika. Powierzchnia materaca przypomina dokładny odlew sylwetki i nie powoduje dalszych wgłębień. Dzięki temu kręgosłup leży w idealnej pozycji. 

Materace sprężynowe, bonellowe, kieszeniowe

Materace sprężynowe – To rodzaj materacy w których głównym materiałem “fundamentem” jest metal, a więc wykorzystanie sprężyn pod różną postacią. Działanie sprężyny działa głównie poprzez nacisk zwrotny na ciężar ciała. W okolicach bioder, czy barków ciężar jest większy i tam sprężyna wypiera partie najmocniej powodując nienaturalne wygięcie kręgosłupa.materace kieszeniowe – to sprężyny podzielone papierowymi lub fizelinowymi kieszeniami/tubami. W przypadku krzywizn placów związanych ze schorzeniami, nacisk zwrotny również najmocniej występuje na newralgiczne miejsca, pogłębiając wadę ortopedyczną.


Materace bonellowe – charakteryzują się pracą całej nawierzchni nawet przy punktowym nacisku. Stąd przenoszone drgania jednego użytkownika wpływają na jakość snu drugiego. W przypadku różnicy wagi osoba lżejsza “wpada” w zagłębienie wywołane ciężarem drugiej osoby. Materace sprężynowe w odróżnieniu do innych modeli podłoża cechuje słabsza przepuszczalność powietrza, a to za sprawą zastosowania materiału izolacyjnego np. maty kokosowej, filcu lub lateksu. W przypadku tego ostatniego, lateks jest specjalnie perforowany, aby usprawnić wentylację całego materaca. 

Materace wysokoelastyczne

Materace wysokoelastyczne – wkład został wykonany w pełni z piany poliuretanowej. Jak nazwa wskazuje, cechuje je wysoka elastyczność. Zachowuje zalety materaca sprężynowego poprzez odbój zwrotny, ale nie zawiera jego wad w postaci nacisku. 

Materace wysokoelastyczne są bardzo wygodne w użytkowaniu, można powiedzieć, że stanowią kompromis pomiędzy pianą termoelastyczną, a materacem sprężynowym, czyli dwoma skrajnościami.Dopasowuje się do sylwetki, choć nie tak dokładnie jak termoelastyka, dlatego nie zostanie zarejestrowany jako produkt medyczny, który musi spełniać skrupulatne wymogi odciążenia kręgosłupa w trakcie snu. Ma właściwości chłodzące latem co podwyższa komfort leżenia. 

Z materiału wysokoelastycznego zostały zaprojektowane materace do zadań specjalnych, czyli dla użytkowników o pokaźniejszych gabarytach. Nośność takiego materaca może wynosić nawet do 230 kg na osobę, zapewniając maksymalną wygodę przy poprawnym podparciu kręgosłupa. 

Dzięki temu, że w wykonaniu wysokoelastycznym można łączyć różnego rodzaju piany materace pracują jak kameleon różnych rodzajów podłoża. W ofercie posiadamy także materace dwustronne sezonowe lato/zima. Z jednej strony wykorzystanie piany lateksowej jest bardziej otulające zimą, natomiast z drugiej strony piana wysokoelastyczna chłodzi latem. Obie strony są sprężyste, co docenią najmłodsi miłośnicy skakania po łóżku. 

To na jaki materac zdecydujesz się dzisiaj, będzie skutkowało na lata. Dlatego lepiej przemyśleć zakup i skonsultować go z doradcą w sklepie. Powyżej opisaliśmy podstawowe cechy materacy, które powinieneś rozpatrzyć podczas stacjonarnego testowania.

Podsumowując, odchodzimy od klasycznych sprężyn, które najbardziej utarły się w pamięci, natomiast postępująca technologia pod kątem medycznym daje Państwu szereg cudownych możliwości. Zdecydowanie piana jest najzdrowszym materiałem dla higienicznego snu i anatomicznego ułożenia kręgosłupa. Plecy podziękują Ci za wariant z wykorzystaniem termoelastyki. Natomiast jeżeli nie jesteś fanem i nie cierpisz na większe dolegliwości ortopedyczne wysokoelastyka powinna być także satysfakcjonującym rozwiązaniem. 

Łóżka na wymiar Bielawa

Każdy materac musi na czymś leżeć, dlatego też zajmujemy się produkcją łóżek tapicerowanych na wymiar, oraz wedle projektu klienta. Jesteśmy wstanie zbudować każde łóżko, wyposażyć je dodatkowo w pojemnik na pościel, czy stelaże regulowane elektrycznie. Każde nasze łóżko jest dostarczane do klienta i montowane przez nasz profesjonalny zespół. Zobacz nasze łóżka na wymiar Bielawa.