Jaki materac będzie dla Ciebie najlepszy?

Materace Reda, no właśnie „Kòżdi grónk mô swój tónk” czyli ile głów tyle zdań więc jaki materac wybrać?
Zapraszamy do Salonu Dobranoc przy ul. Legionów 112 D w Gdyni (Altus, obok żabki) to tylko ½ h drogi samochodem.

Zmieniasz materac na nowy, ale nie wiesz na jaki się zdecydować, aby nie żałować inwestycji? Który materac będzie dla Ciebie najlepszy: termoelastyczny, medyczny, bonellowy, sprężynowy, kieszeniowy, kokosowy czy lateksowy?
Poniżej opiszemy kilka zasadniczych cech kilku rodzajów materacy. 

ROYAL DUET PLUS Foam Royal

Materace wysokoelastyczne –  cechują się szybką odbojnością oraz zapewniają prawidłowe ułożenie kręgosłupa podczas leżenia. Kolejną cechą jest oczywiście wysoka elastyczność, co oznacza, że materac jest sprężysty i wygodny w użytkowaniu. Z drugiej strony znajduje się otulająca piana lateksowa. Cała kombinacja imituje elastyczność sprężyny, lecz w przeciwieństwie do metalu, pozytywnie wpływa na kontakt z ciałem. Wkład, świetnie wentyluje co zapobiega gromadzeniu się wilgoci i jak wiadomo w konsekwencji rozwoju drobnoustrojów.

Materace kieszeniowe – to rodzaj podłoża, w którym główny materiał został podzielony kieszeniami, a więc papierowymi lub materiałowymi tubami ze sprężyną w środku. Ponieważ w dalszym ciągu, podstawowym tworzywem jest metal, na kieszenie umiejscawia się różnego rodzaju nakładki izolacyjne. Taki zabieg ma wpłynąć na komfort kontaktu ciała z materacem. Obecnie producentem posiadającym najlepsze sprężyny jest firma Senactive

COOL Senactive
Pasodoble Hilding

Materace kokosowe – to nic innego jak sprasowane włókno kokosowe spojone mleczkiem lateksowym. Jednolitą płytę kładzie się na warstwę sprężyn kieszeniowych, bonelowych lub pianki. Zastosowany lateks ma sprawić, aby cały blok się nie połamał podczas użytkowania. Podstawową funkcją wykorzystania orzecha kokosu w konstrukcji materaca jest jego utwardzenie, w związku z czym często polecanym jest osobom o większej masie ciała

Materace Reda

W XVI wieku nazywana wsią królewską, a od 1967 roku uzyskała prawa miejskie w powiecie wejherowskim. Jest to typowo kaszubskie miasto okraszone w bliskim sąsiedztwie gminą wiejską, co dodaje jej malowniczego, krajobrazowego uroku. Reda szczyci się genialnym usytuowaniem pod względem przyrody. Otóż jest pradoliną między terenami zalesionymi, a pojezierzem kaszubskim, dodatkowo niedaleka odległość od morza sprawi, że każdy amator turystyki znajdzie coś dla siebie.

Zobacz jak łatwo trafić do Salonu Snu Dobranoc!